Jak używać suszarkę do włosów?

 

 

Korzystając z suszarki, należy przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa, jednocześnie pamiętając o ochronie samych włosów. Oto kilka reguł, którymi warto kierować się susząc włosy suszarką.

  • Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie susz włosów siedząc w wannie lub stojąc nad umywalką pełną wody – chwila nieuwagi i porażenie prądem może zagrozić Twojemu życiu. Pamiętaj też, aby przechowywać urządzenie jak najdalej od miejsc, gdzie mogłoby zostać zachlapane wodą. Najlepiej schować swój sprzęt do szafki lub powiesić daleko od umywalki, wanny lub prysznica.
  • Susząc włosy nie zginaj kabla, bo może dojść do przełamania przewodu.
  • Jeśli używasz suszarki z koncentratorem, to nigdy nie przykładaj końcówki ściśle do włosów. Możesz to robić podczas modelowania, ale tylko przez chwilę. Jeśli czynność ta potrwa zbyt długo, urządzenie nie będzie miało dopływu powietrza i dojdzie do przegrzania silnika, a nawet jego spalenia.
  • Unikaj używania suszarki bez koncentratora. Bez tego elementu istnieje większe prawdopodobieństwo wciągnięcia włosów przez urządzenie, a to może mieć fatalne skutki.
  • Nie susz włosów od razu po umyciu. Są one wtedy nasiąknięte wodą, co może przyczynić się do awarii sprzętu. Końcówki należy odpowiednio osuszyć ręcznikiem. Poza tym bardzo mokre włosy suszymy znacznie dłużej, a jak wiadomo nadmierne nagrzewanie kosmyków wpływa na ich kondycję.
  • Najlepiej suszyć włosy pasmami z użyciem szczotki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nawet urządzenie bez jonizacji pozwoli nam uniknąć zbytniego napuszenia.

  • Nie należy suszyć włosów na najwyższej temperaturze urządzenia. Najlepiej zmieniać z ciepłego nawiewu na zimny, gdyż pomaga to w ochronie struktury włosa.
  • Pamiętaj, że każda suszarka wymaga regularnego czyszczenia z kurzu, który osiada na tylnej części urządzenia, przy wentylatorze. Dzięki regularnej pielęgnacji sprzętu, dłużej będzie Ci służyć.
  • Raz na jakiś czas, zrób sobie dzień wolny od suszenia suszarką, zwłaszcza jeśli myjesz włosy każdego dnia. Nawet najlepszy sprzęt, używany zbyt często potrafi osłabić nasze włosy. Dlatego specjaliści zalecają, aby co kilka dni robić sobie przerwę od suszenia suszarką, na rzecz naturalnego wysychania włosów.

Comments are closed.